»Gender je nekaj, kar vpliva na prav vsakogar med nami, zato je tudi Cukr 2, ki ga tematizira, zastavljen široko, v upanju, da ga bodo ljudje z užitkom in na dušek lahko prebirali na dopustu – a ga nato tudi spravili na knjižno polico, s katere ga bodo še večkrat vzeli ter določene dele prebrali s predanostjo in poglobljenostjo, ki ju potrebujejo. Ker gre za kompleksno, široko in razvijajočo se temo, revije ne vidim kot zaključeno delo, ampak kot vabilo k razmisleku o lastni poziciji in o položaju ljudi okoli nas.«
»Pričakujemo zaključek nekaterih študij, ki so vezane na samo lokacijo in bodo v povezavi s temi omejitvami določene možnosti izpadle.«
»Oddaljevanje posameznika od okolice, širši okvir teme, v katero je umestil svojo idejo, je v resnici razmislek o pogledu in funkciji opazovalca.«
»Naša želja je, da revija vsebine galerijskih prostorov razširi tudi zunaj zidov Cukrarne in da sodobni umetnosti namenimo prostor za diskurz o širšem družbenem, političnem in kulturnem kontekstu, v katerem nastaja. S smernicami in vsebinami Cukra želimo slediti osnovnemu poslanstvu Cukrarne – spoštovanje raznolikosti, spodbujanje razmisleka o nujnosti sodelovanja in ne nazadnje približevanja sodobne umetnosti različnim javnostim.«
»Mi želimo vprašati ljudi, kaj si mislijo o družbenih vprašanjih, ki terjajo širši razmislek in širši družbeni konsenz, medtem ko stranka SDS pač poskuša manipulirati z ljudmi, vnašati strah in razdor.«
»Kostja je s svobodo svoje duše, ki ji je roka pridno sledila, čez noč spremenil socrealistično sivino študentske revije Tribuna v barvit, s humorjem in svetlobo prežarjen časopis, ki je bil angažiran ravno v svoji sproščenosti, fičfiričevstvu, posmehu velikim temam in idejam. Likovna plat časopisa je dobila prevratno mesto, Kostja je obrobne rubrike, kroniko študentskega podtalja, ki je mlade preplavilo z novo kulturo, spremenil v osrednjo temo zgodovine. Namesto revolucije smo dobili čarodeja, ki je pobarval Tribuno, namesto zunanje, policijsko vodene moči smo se z njegovo pomočjo spopadli z diktaturo domišljijske vznesenosti in ustvarjalne ekstaze. Je še kaj pomembnejšega v življenju?«
»Barvite stvaritve Versaceja naj bi v ta svet, ki je trenutno poln teme, prinašale optimizem in veselje.«
»Čeprav je premalo kadra, je treba s temi ljudmi človeško ravnati.«
»Največje bogastvo vsake zdravstvene ustanove so ljudje, ki delajo v njej. S temi ljudmi moramo ravnati razumevajoče, morajo biti res naše bogastvo.«
»Ponovno snidenje z ljudmi, ki ga pomlajujejo in navdihujejo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju